Formacja Osób Zawierzonych, jest czymś niezmiernie ważnym. Odpowiedzią na tą przestrzeń w życiu niewolników Jezusa w Maryi są spotkania modlitewne w I - sze soboty miesiąca. To w dłonie Maryi pragniemy składać całe nasze życie. Przez te dłonie pragniemy ofiarowywać siebie Bogu. Spotkania formacyjne rozpoczynają się o godzinie 9.00 w parczewskiej bazylice. Na początku jest głoszona konferencja podsumowująca roważany fragment "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Następnie medytujemy tajemnicę życia Jezusa i Maryi w modlitwie różańcowej i sprawujemy Eucharystię. Na zakończenie spotkania każdy otrzymuje materiały formacyjne na kolejny miesiąc. 

Formacja Osób Zawierzonych odbywa się również poprzez nasze diecezjalne media: ostatnia środa miesiąca, godzina 21.40 to w Katolickim Radio Podlasie audycja poświęcona Osobom Zawierzonym. Również w naszym tygodniku "Echo Katolickie" znajdziemy konferencję formacyjną dla niewolników Jezusa i Matki Najśiętszej.

W przygotowaniu jest podręcznik formacyjny dla Osób Zawierzonych, rozważania różańcowe oraz książka ukazująca moc Zawierzenia w życiu człowieka.