Nauki przedmałżeńskie

piątek, 10-02-2023 | dodał: GS


Już niebawem w naszym Sanktuarium rozpoczną się nauki przygotowujące narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa.

„Drodzy narzeczeni, przygotowujecie się do tego, by wspólnie się rozwijać, by wspólnie budować ten dom, żeby na zawsze mieszkać razem. Nie chcecie budować go na piasku uczuć, które przychodzą i odchodzą, ale na skale prawdziwej miłości, tej miłości, która pochodzi od Boga. Pragniemy aby, tak jak miłość Boga jest trwała i na zawsze, tak też miłość budująca rodzinę, była trwała i na zawsze. Proszę was, nie możemy ulec «kulturze tego, co prowizoryczne.”

Papież Franciszek

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się w trzecią niedzielę lutego - 19.02.2023 r.- o godzinie 19.00. Wszystkie chętne pary zapraszamy do sali przy plebanii od strony kościoła.

Nie będzie możliwości rozpoczęcia nauk od drugiej czy kolejnych katechez! 

Wszelkich informacji udziela ks. dr Marcin Prudaczuk, dekanalny duszpasterz rodzin

Drodzy Młodzi,
przyjmijcie okres narzeczeństwa jako opatrznościowy czas dany Wam przez samego Boga. On sam chce być w Waszym życiu. Słuchajcie więc Słowa Bożego, korzystajcie z paschalnej mocy sakramentów świętych i módlcie się za siebie, by odkryć wolę Bożą względem Was, a przez to w przyszłości pięknie wzrastać w miłości małżeńskiej. Nie pozwólcie, by zewnętrze przygotowania zabrały smak duchowego święta jakim jest wejście w przymierze z Bogiem w sakramencie małżeństwa.

Do przeżywania małżeństwa w duchu Ewangelii i zgodnie z nauczaniem Kościoła potrzebne jest należyte przygotowanie oraz świadome podjecie wszystkiego, co wiąże się z tym sakramentem od samego początku zaistnienia. Wszystkim przygotowującym się do małżeństwa życzę, by skorzystali z podanych treści, jako cennej pomocy przy budowaniu wspólnoty życia z Bogiem na Jego obraz.

Biskup siedlecki
Kazimierz Gurda