Pomysłodawcą i inicjatorem budowy domu pielgrzyma był ks. prałat Tadeusz Lewczuk. Poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę dokonał Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski w  2013 r. Mamy ogromną nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie i odwiedzenie Domu Pielgrzymkowo - Rekolekcyjnego. Idei powstania tego budynku przyświecała chęć formacji narzeczonych i małżeństw, w tym szczególnym miejscu w diecezji siedleckiej, jakim jest Sanktuarium Królowej Rodzin w Parczewie.

Docelowo będziemy mogli zaoferować dla pielgrzymów indywidualnych i zorganizowanych grup 38 miejsc noclegowych, dostępnych w pokojach 2 i 3 osobowych wyposażonych w łazienkę. Będziemy również dysponować salą konferencyjną, restauracją z całym zapleczem sanitarnym. Do dyspozycji gości będzie duży parking. Mamy nadzieje, że pielgrzymi, którzy do nas zawitają będą mogli czuć się tu swobodnie, komfortowo oraz rodzinnie. Obok powstającego Domu możemy zobaczyć wykonaną w całości z kamienia Parczewską Droęa Krzyżową. Jest to nie tylko miejsce procesji, ale również rozważań medytacyjnych, modlitwy, odpoczynku i spotkań ludzi odwiedzających Bazylikę lub cmentarz. Parczew jest małym miastem, ale posiada wiele walorów wartych odkrycia przez odwiedzjących pielgrzymów. Główną atrakcją okolic Parczewa są zespoły przyrodniczo - krajoznawcze. Duża ilość stawów oraz jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego otoczonych rozległymi Lasami Parczewskimi są doskonałym miejscem na rodzinny wypad. Na terenie Gminy Parczew znajdują się dwa oznaczone szlaki turystyczne PTTK oraz liczne ścieżki rowerowe. 

Pragnieniem naszym jest, by w tym szczególnym miejscu mogły odbywać się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, dni skupienia, rekolekcje dla małżeństw, rodzin i osób samotnych. Jako, że osatnie wydarzenia zadecydowały, iż nasze Sanktuarium stało się również miejscem diecezjalnej pielgrzymki Osób Zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi, będziemy chcieli organizować rekolekcje maryjne, nie tylko dla Osób Zawierzonych, lecz wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Gdyby ktoś miał życzenie, by wesprzeć budowę Domu pielgrzymkowo - rekolekcyjnego podajemy dane do przelewu:

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie
ul. Kościelna 77,
21-200 Parczew

Numer rachunku bankowego:  
88 8042 0006 0000 1791 2000 0020 BS Parczew 

z dopiskiem: Budowa domu pielgrzymkowo - rekolekcyjnego

Bóg zapłać za złożone ofiary i ofiarne serca! Naszych Dobrodziejów polecamy w cotygodniowej Nowennie do Matki Bożej Królowej Rodzin, w każdą środę o godzinie 18.00