Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia parafialne

środa 20.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30, spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania (klasy VIII i starsi).
- Po Mszy św. o godz. 18:00, zapraszamy na spotkanie z Janem Pospieszalskim, o ks. Franciszku Blachnickim, niezwykłym kapłanie, twórcy ruchu Oazowego, zamordowanym przez SB, a którego proces beatyfikacyjny toczy się w Watykanie. Podczas spotkania projekcja półgodzinnego filmu o ks. Franciszku autorstwa J. Pospieszalskiego: „Blachnicki – świadectwo niepokornego”.
- Mszą św. o godz. 16:00 w parafii Opatrzności Bożej, rozpocznie się pierwsze Spotkanie Młodych Dekanatu Parczewskiego. W programie Msza święta, konferencja, adoracja oraz indywidualne błogosławieństwo.
- Dzisiaj również przedstawiciele Komitetu Społecznego „Zostań Aniołem” prowadzą zbiórkę jako pomoc Monice Matwiejczuk, zm. w pow. Hrubieszowski. Monika choruje na polineuropatię ruchową z blokiem przewodzenia i wymaga ciągłego leczenia i rehabilitacji.
Celem zbiórki jest zgromadzenie środków na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.

2. W poniedziałek – DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA, o godz. 17:30, modlitwa różańcowa o szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego.

3. We wtorek, wspomnienie liturgiczne NMP Leśniańskiej. Po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

4. W środę, o godz. 18:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Rodzin.
- O godz. 19:00 Celebracja Słowa Bożego.

5. W piątek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.
- O godz. 16:30 spotkanie kandydatów i ministrantów, a następnie asysta liturgiczna na Mszy świętej.
- O godz. 17:00 spotkanie scholi.
- O 19:00 spotkanie KSM-u.

6. W sobotę, w Hali Globus w Lublinie, o godz. 14:30 rozpocznie się 24-godzinne uwielbienie pt.: JA JESTEM. W programie: Eucharystia, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie i uwielbienie śpiewem i muzyką, również z udziałem naszego zespołu Porozumienie. Więcej
informacji na www.jajestem.pl

7. W niedzielę, 1 października, rozpoczynamy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY. W naszej parafii niedziela radiowa. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KRP.
- Podczas Mszy św. o godz. 10:30, błogosławieństwo różańców dla dzieci z klas III. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami przed I Komunią Św.
- Mszą św. o godz. 12:00, rozpoczną się obchody Jubileuszu Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół KRP. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:30, o 17:30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. Siostry i bracia z Kół Różańcowych zmieniają tajemnice.
Procesja Różańcowa z Najświętszym Sakramentem, w niedzielę 8 października.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się cykl katechez dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Katecheza o godz. 19:00,
w sali przy plebani.

9. Również w przyszłą niedzielę w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie – XIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Głównym tematem spotkania będzie chrześcijańskie wychowanie, a zaproszeni goście to Wacław Czakon i Ireneusz Krosny. Organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii.

10. Dziękujemy za ofiary: bezimienna z ul. Kosmonautów - 1100zł

11. Echo Katolickie, miesięcznik „Różaniec”, bezpłatne „Dobre Nowiny” i „Kalendarz Rolników” – 35 zł, na stoliku pod chórem i w sklepiku.

12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: + Anna Tyszkiewicz, + Ryszard Lipiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Poprzednie ogłoszenia