Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu

niedziela, 14-05-2023 | dodał: GS


12 maja, Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie wraz z Rycerstwem Niepokalanej pielgrzymowało do Kodnia.

W czasie naszsego wyjazdu pielgrzymkowego na początek wysluchaliśmy historii powstania Sanktuarium i dziejów obrazu Matki Bożej. Następnym punktem była Eucharystia sprawowana przez opiekuna duchowego wspólnot: ks. Grzegorza Suwałę, w intencji KP KRP i Rycerstwa. Po modlitwie w Bazylice udaliśmy się na kalawrię, by tam pomodlić się różańcem i podziwiać zabytki wraz z budzącą się do życia naturą. Po obiedzie nawiedziliśmy Klasztor klauzurowy Sióstr Karmelitanek, by wspólnie z nimi odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od jednej z najstarszych sióstr wysłuchaliśmy historii o infułacie Marczuku i naszej parafii. Bowiem dzięki jego osobie i zaangażowaniu nasza parafia stała się ogromnym dobrodziejem budowanego wtedy klasztoru w Kodniu. W drodze powrotnej odprawiliśmy nabożeństwo majowe w miejscu objawień Matki Bożej w Jabłoniu. 

To był prawdziwie boży czas dla naszych wspólnot. Mogliśmy w drodze jak i w tych miejscach świętych budować naszą więź z Bogiem w i przez Niepokalną, jak też uzusykać ospust przyłączony do nawiedzenia Sanktuarium w Kodniu w roku jubileuszowym: 300 - lecia obrazu Maryi, koronami papieskimi. 

Dziękujemy wszystkim za dar wspólnego pielgrzymowania!